Přihlaste se na prodloužený víkend v Luhačovicích a zjistěte, jak zvládat nástrahy diabetu

Chcete se dozvědět více informací o tom, jak zvládat nástrahy diabetu v každodenním životě, popovídat si v rámci individuálních konzultací se zkušeným lektorským týmem, zasportovat si na čerstvém vzduchu a seznámit se s novými lidmi? Přijeďte sami nebo s vaším rodinným příslušníkem, partnerem či přítelem na konci září na prodloužený víkend do Luhačovic!

Jak zvládnout diabetes v pracovním procesu, při sportu, běžných i nárazových činnostech nebo ve stresových situacích? Spolek aktivních diabetiků a edukátorů DIAKTIV připravil ve spolupráci s neziskovou organizací DiaKar pro osoby s diabetem druhého typu edukačně – motivační projekt, který se uskuteční ve dnech 26. až 29. září 2019 v hotelu Harmonie v Luhačovicích. Akce je určená především pro osoby v produktivním věku.

Program zahrnuje edukační diskuze zaměřené na různá témata, ze kterých si odnesete praktické znalosti potřebné k udržení diabetu pod kontrolou. Během celého pobytu budete moci využít možnost individuálních konzultací se zkušeným lektorským týmem, který tvoří diabetolog, diabetologická sestra, edukátoři a nutriční terapeut.

Naplánované jsou také sportovní aktivity. S ostatními účastníky si budete moci zahrát volejbal, pétanque, vyzkoušet si nordic walking, zaplavat si v hotelovém bazénu nebo se projet na kolečkových bruslích po některé z tamějších in-line tras.

Diabetici by ani o dovolené neměli podlehnout lákadlům v podobě nezdravých jídel. Snažit se dodržovat zásady diabetického stavování jako v domácím prostředí je výhodou. Vyhýbat by se měli tučným a smaženým jídlům, vhodné je volit vařené či grilované pokrmy s velkou porcí čerstvé zeleniny. Místním neznámým specialitám je lepší se vyhnout a nepokoušet zažívací obtíže.

Akce se můžete zúčastnit sami nebo si s sebou vzít rodinného příslušníka, partnera či přítele.

Další informace a přihlášku naleznete zde.

Zpět

Mohlo by vás zajímat